Filmy, které Vám zaručeně navodí Vánoční atmosféru.

18:05:00

Krásnou sobotu všem :) Dnešní článek měl být původně o Revolution paletkách na oči. Když jsem se ale podívala do seznamu naplánovaných článků, nějak mi tam chyběl právě tento. Respektive on by vyšel, ale až po Vánocích a to už mi přišlo pozdě. Takže omluvte nekosmetickou vsuvku, příště už bude :)

Tak nějak jsem se ale nechtěla tohoto článku vzdát, protože podle mého k tomuto období prostě patří. Kdy jindy si totiž užít tu největší pohodu u pohádek a filmů než právě na Vánoce. .. Pokud jste si ovšem jako já nezavařili tím, že máte v plánu miliardu cukroví pro půlku rodiny :D .. ale co, i to k tomu patří a já to rozhodně doženu.

Zdroj: pixabay.com


Musím se přiznat, že nejsem zrovna velkým zastáncem českých filmů a pohádek. Samozřejmě máme krásné pohádky a spoustu našich filmů mám ráda, ale pořád se daleko raději dívám na ty americké. A u Vánočních tomu není jinak. Přesto Vás snad i trošku inspiruju a navnadím na nějaký ten filmový tip.

Pařba o Vánocích.

Vánoční komedie z kancelářského prostředí. Šéfovi velké firmy přijde jeho sestra oznámit, že plánuje zavřít jeho pobočku. Ten se nechce práce ani svých podřízených vzdát a proto se rozhodne uspořádat velkou Vánoční párty, na kterou pozve i významného klienta, který by mohl mít velký vliv na budoucnost podniku. Párty, která je tak velká a neskutečná, že nemůže skončit dobře. Spousta alkoholu, nějaké drogy a rozdovádění kolegové udělají své a jejich významný klient se ve finále vlastně dobře baví, ale jinak než by on sám chtěl. 

pařba o vánocích

Grinch.

Co by to bylo za Vánoce bez Grinche, ne? Nejroztomilejší zelená příšerka vůbec :D Film vypráví o vesnici Kdosice, ve které žijí Kdovíci, kteří milují Vánoce. Grinch se narodil stejně jako oni, ale byl jiný a od malička ho kvůli jeho vzhledu zesměšňovali a tak odešel a začal doslova nesnášet Vánoce i všechny Kdovíky. Až jednoho dne se malá kdovinka Cindy rozhodne pozvat Grinche na jejich slavnost, aby se s Kdovíky usmířil. Všechno sice dopadne jinak, ale Grinch přes veškerou snahu ukrást Vánoce nakonec zjistí, že to nejde a zamiluje si nejen je, ale i ostatní.

filmy na vánoce

Sám doma.

Stejný případ jako u Grinche, Vánoce bez všech dílů Sám doma, by asi nebyly. Každý rok jsem se ně dívala, ale vždy spíš kvůli jakési tradici. Mám totiž ráda asi jen díl z New Yorku, protože prostě New York, že. Celá velká rodina McCallisterů i se všemi příbuznými odjíždí na Vánoce pryč. Když ráno ale zaspí a ve velkém shonu odjedou na letiště uvědomí si, že doma něco zapomněli. Po zjištění, že je to právě jejich nejmladsí syn Kevin začnou zmatky, ale on sám si to užívá. Když se ale objeví dva lupiči, kteří si na prázdné domy v ulici dělají zálusk, rozhodne se dům ochránit. Promění ho v prostor plný nástrah, pastí a výzev. Film je dělaný jako velká nadsázka, ale přes to mě i po takových letech dokáže pobavit.

tipy na vánoční filmy

Přežít Vánoce.

Film o osamělém, znuděném, ale šíleně bohatém muži, který si na Vánoční svátky pronajme úplně cizí rodinu. Ta totiž bydlí v domě, kde jako malý vyrůstal a má na něj spoustu vzpomínek. A protože letos nechce trávit Vánoce sám, hodlá rodině zaplatit velké peníze, aby hrála jeho příbuzné a on si užil svátky se vším všudy. Drew má sice podivné požadavky, ale ostatní s nimi ve směs souhlasí. Nemůžou se sice dočkat až svátky skončí, ale nakonec se jim podaří rodinu stmelit a Drew se zamiluje do jejich dcery. Po všech komplikacích potom začnou ty pravé rodinné Vánoce.

Přežít vánoce

Jack Frost.

Poměrně starší film, ale stejně krásný  a se skvělým tématem. Otec od rodiny je muzikant stále na cestách. Jako omluvu, že tráví svátky mimo domov přinese svému synovi harmoniku s tím, že je kouzelná. Když si ale uprostřed Vánoc uvědomí, že rodina je důležitější a rozhodne se vrátit, dostane na cestě smyk a zahyne při autonehodě. Chlapec po nějaké době znovu bere do ruky harmoniku od jeho otce a přeje si, aby se jeho táta vrátil domů. V tuhle chvíli před domem ožívá velký sněhulák, který je vlastně jeho otec snažící se napravit vztah se svým synem. Oba se společně dobře baví a Jack nahrazuje synovi vše, co jako otec zanedbával. Zima ale netrvá věčně. Začne se oteplovat a Jack v těle sněhuláka taje.

Tip na vánoční filmy

Deník Bridget Jonesové.

Bridget je obyčejná třicítka, která si přeje shodit pár kilo a najít fungující vztah. Po předsevzetí psát si deník, sepisuje jen samé pohromy. Zamiluje se do svého šéfa, pro kterého je jen druhá možnost a proto se rozhodne nechat práce v  jeho nakladatelství a začíná kariéru moderátorky. V tuhle chvíli poznává bohatého Marka a má život snad ještě komplikovanější než kdy dřív. 

deník bridget jonesové

Poslední prázdniny.

Georgie je kuchařka a prodejkyně v obchodním centru. Po pracovním úrazu, při kterém se bouchne do hlavy jí lékaři oznámí, že má pouze měsíc života. Rozhodne se tedy vybrat všechny své peníze, opustit zaměstní, změnit vizáž a vydá se úžít si poslední zbytek života z New Orleans do Karlových Varů. Seznamuje se se spoustou lidí a opravdu se skvěle baví. Mimo jiné pomáhá i slavnému kuchaři v hotelu Pupp. Každý podobný příběh se ale neobejde bez nepřejících lidí a proto i Silvestrovská oslava nedopadne zrovna šťastně. V té době je už ale na cestě Georgiin kolega z práce a všichni se dozvídají, že ne všechno je nakonec tak špatné jak to vypadalo a teprve teď jim začíná nový život.

Vánoční filmy

Pelíšky.

Taaak a Štědrý den bez Pelíšků? To u nás už asi taky nebude existovat. Většinou vnímám tenhle film spíš jako kulisu, ale pokud by se mě někdo zeptal na tradiční Vánoční film, jako první by se mi stejně vybavili právě Pelíšky. Děj je z konce šedesátých let vedený mírnou nadsázkou v životech tří generací prožívající Vánoční svátky. Film má v sobě podle mě super hlubší myšlenku, fajn hlášky a postavy byly vybrány také víc než dobře. Myslím, že právě Pelíšky jednou viděl každý, proto nemá smysl je dlouze popisovat. Navíc si všímám, že ikdyž znám děj, nevím jak ho vyjádřit. :D

Pelíšky

Santa má bráchu.

Fred Claus je bratr samotného Santa Clause ze severu. Oproti Santovi ale vyrůstal v jeho stínu a přestal mít Vánoce rád. Když se jednoho dne oba Clausové kontaktují, Fred požádá o půjčení peněz. Santa se rozhodne vyhovět v případě, že se jeho bratr vydá na Severní pol a odpracuje si svůj požadavek přes Vánoční svátky. Když se pro něj zastaví Santův skřítek i se soby zjišťuje, že je v maléru. Na Severní pol má přijet inspekce a ta se rozhodne zrušit Vánoce. I přes všechny průšvihy, které Fred z počátku dělá nakonec svému bratrovi pomůže. Zachrání Vánoce a znovu si uvědomí, že má skvělou rodinu.

Vánoční film

Matky na tahu o Vánocích.

Když jsem viděla první díl Matek na tahu, věděla jsem, že druhý bude taky fajn. Navíc mám ráda Milu Kunis, která tady právě hraje jednu z matek. 3 kamarádky, které milují svojí rodinu už ale mají plné zuby všeho vánočního uklízení, shánění dárků a vaření. Rozhodnou se teda, že letos si všechno tohle odpustí a užijí si konečně svátky i ony samy. Když se uprostřed všeho objeví i nečekaní hosté - matky všech matek, které s jejich pojetím Vánoc nesouhlasí, všechno se samozřejmě neobejde bez hádek, komplikací, ale i vtipných momentů a pochopení. 

Matky na tahu o Vánocích

A na jaké filmy a pohádky rádi koukáte vy? Doufám, že jsem Vás alespoň jedním tipem zaujala a pokud pro mě máte i vy svůj oblíbený film s Vánoční tematikou tak se určitě podělte v komentářích. Ráda se nechám inspirovat nejen já :) A pokud se Vám líbí mé články, budu ráda, když se stanete mým pravidelným čtenářem (v pravo), nebo mě začnete sledovat na Instagramu.

Krásný zbytek dne, P.

You Might Also Like

16 komentářů

 1. Grinche miluji už od mala, jeden z mých top filmů celkově. Sám doma je klasika a Jacka Frosta mám také moc ráda. Jinak za mě ještě Vánoční prázdniny, Kai a Gerda a Střihoruký Edward.
  Beauty of pink / Knižní regál

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Super, díky za tipy :) Edwarda sice nevím proč obcházím a ještě jsem ho neviděla, ale zkusím :)

   Vymazat
 2. Všechny jsem viděla až na parbu o vánocích. Ta by se mohla líbit i příteli, který běžne vanocni filmy nemusí...

  Somethingbykate

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já si myslím, že určitě mohla. Ten můj na to taky koukal rád a po několikáté, takže snad ano :)

   Vymazat
 3. To je skvělý výběr filmů. Většinu poznám a taky se na ně ráda dívám. :-)
  Povídání nejen o kosmetice

  OdpovědětVymazat
 4. Ja rada pozerávam tri orišký pre popelku, vždy mi vie navodiť nádhernú vianočnú náladu :ň

  OdpovědětVymazat
 5. Niekedy je práve taká nekozmetická vsuvka fajn :D Všetky filmy som videla okrem posledného a ďakujem teda za námet. Milu Kunis mám rada :D
  Recenzie-Kozmetiky

  OdpovědětVymazat
 6. To se mi zrovna hodí! Pelíšky jsou moje nejoblíbenější. Grinche jsem ještě neviděla, letos to chci napravit. Já mám hodně ráda Ukradené Vánoce a Vánoce na ruby, na ty zrovna koukám. Ze seznamu se kouknu na Přežít Vánoce a Jack Frost, to oboje vypadá super! :-)

  Hlava v knihách

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak to jsem ráda, že jsem alespoň něčím inspirovala :) Vánoce naruby znám, taky fajn film :)

   Vymazat
 7. Na Pelíšky koukám každoročně, je to vždycky nejlepší :)
  Sarushef blog

  OdpovědětVymazat
 8. Super tipy ja sa tento rok chystám na Grincha pretože som tento film nikdy nevidela, ale všade sa o tom píše ako o vianočnej klasike tak sa trochu hanbím, že som ho nevidela :D
  leekralovaa

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To se nehanbi, já jsem ho poprvé viděla taky až minulý rok s kamarádkou, furt jsem si říkala že mi to přijde jako blbost a ono ne :D

   Vymazat
 9. Miluju Poslední prázdniny, to je krásný film :) Grinch je taková klasika, taky nesmí chybět během Vánoc :) jinak super tipy, některé filmy jsem ještě neviděla :)
  MyGoldenMind

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Taky se mi moc líbil :)
   Děkuju, jsem ráda, že jsem dala tip :)

   Vymazat

Moc Vám děkuji za milé komentáře :)

TRANSLATE

HLEDAT NA BLOGU